projekti.JPG

Në kuadër të projektit Jean Monnet Module “Promoting CCA and DRM in the framework of EU Integration” ditën e Enjte, në datën 28 Prill 2022 ora 18:30 pranë sallës B602 organizohet leksioni i hapur në fushën e Menaxhimit të Riskut nga Katastrofat.

Lektorja e ftuar Dr. Tanja Porja do të trajtojë temën e titulluar “Ngrohja globale, ndryshimet e klimës dhe fatkeqësitë natyrore - Rasti i BE-së dhe Shqipërisë”. Aktualisht, Dr. Tanja Porja është lektore pranë Universitetit të Tiranës.

Studentët e interesuar për të ndjekur leksionin e hapur në fushën e Menaxhimit të Riskut nga katastrofave janë të ftuar të marrin pjesë.

----

In the framework of the Jean Monnet Module project "Promoting CCA and DRM in the framework of EU Integration" on Thursday, April 28, 2022 at 18:30, room B602 it will be organized the open lecture in the field of Disaster Risk Management.

The guest lecturer Dr. Tanja Porja will address the topic entitled "Global Warming, Climate Change and Natural Disasters - The Case of the EU and Albania". Currently, Dr. Tanja Porja is lecturer at University of Tirana.

Students interested in attending the open lecture in the field of Disaster Risk Management are invited to join the open lecture.