Të dashur Maturantë!

• Ftojmë  të  gjithë  maturantët të vazhdojnë të aplikojnë deri në datën 23 Tetor, të cilët janë pjesë  e portalit U-Albania ku rezultojnë të pa regjistruar në asnjë  program studimi, kanë të drejtën e regjistrimit në një nga degët me kuota të lira në Fakultetin e Ekonomisë.
  • Kuota të lira sipas degëve janë: Administrim Biznes - 9 Kuota, Ekonomiks -  16 Kuota, Financë - 4 Kuota.
  • Kandidatët duhet të marrin me vete diplomën/certifikatën e shkollës së mesme të shkarkuar nga portali e-albania ose dokumentin origjinal. Formulari i kërkesës i vendoset në dispozicion aplikantit kur paraqitet pranë posteve të regjistrimit në Fakultetin e Ekonomisë, kati i parë, pranë zyrës së informacionit.