1FUTURE Issue: Climate and Sustainability”

Me qëllim nxitjen e kërkimit shkencor, bashkëpunimt me universitetet partnere në rajon dhe në BE, dhe përmbushjes së objektivave të projektit 1FUTURE, projekt në të cilin universiteti i Tiranës vepron si kordinator, shpallet thirrja për numrin special të revistës Albanian Journal of Economy and Business”, të titulluar “1FUTURE Issue: Climate and Sustainability”

Afatet për thirrjen janë si vijon:

Afati për dorëzimin e dorëshkrimeve: dorëzimi fillon më 5 Maj 2024 dhe do të qëndrojë i hapur deri më 15 nëntor 2024.

Njoftimi i pranimit: 30 dhjetor 2024.

Publikimi i Numrit Special: 15 janar 2025.

Ju lutem gjeni bashkëlidhur thirrjen për numrin special.

Mirëpiten kontributet e stafit akademik të UT, doktorantëve, stundetëve dhe të gjithë kërkuesëve të tjerë të interesuar për fushën.

fotoooo_rev_shk.png

Klikoni për më tepër