mundesi_bursa_erasmus.png

Hapet thirrja për aplikim për bursa për studentët e nivelit bachelor dhe master, në kuadër të projektit Erasmus+, në Universitetin e Shkencave të Aplikuara të Bielefeld, Gjermani, për semestrin e parë të vitit akademik 2022-2023.

Aplikuesit duhet të jenë studentë të rregjistruar në programet e studimit të Fakultetit të Ekonomisë të Universitetit të Tiranës, Dega Ekonomiks, Financë dhe Administrim Biznesi.

1. Studentët aplikues duhet të jenë studentë në vitin e parë/dytë bachelor, studentë në vitin e parë master;
  2. Aplikuesit duhet të kenë notën mesatare të studimeve 8 (tetë) e lart;
  3. Të kenë njohuri të gjuhës angleze ose gjermane në nivelin B2, me çertifikatë;

Dokumentet që duhen dorëzuar janë:

1. CV në gjuhën angleze;

2. Kopje e Pasaportës;

3. Vërtetim studenti;

4. Lista e notave;

5. Certifikatë e nivelit të gjuhës angleze/gjermane;

6. Letër Motivimi në gjuhën angleze;

7. Kërkesë për aplikim për këtë mobilitet;

Studentët e interesuar mund të aplikojnë pranë Zyrës së Informacionit në fakultet, duke dorëzuar dokumentacionin e kërkuar, deri më datë 15 Prill 2022, në orarin 09:00-15:00.

Fakulteti i Ekonomisë, ju uron suksese në aplikimin tuaj!