Në kuadër të programit Erasmus + është shtyrë thirrja për aplikime për bursa për mobilitete për studentët e Universitetit të Tiranës në Šiauliai State University of Applied Sciences, në Lituani, për semestrin e dytë të vitit akademik 2022-2023.

Llojet e mobilitetit përfshijnë:
- Shkëmbimin e studentëve për studime;

Nivelet e mobilitetit për studentët / Kohëzgjatja e bursave:
- Bachelor (1 semestër);
- Master (1 semestër);

Afati për aplikim: 16 Nëntor 2022

Dokumentat duhen dorëzuar dorazi në Rektoratin e Universitetit të Tiranës, Sektori i Marrëdhënieve me Jashtë si edhe të skanuara përmes postës elektronike në adresën Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo..

Universiteti i Tiranës ju uron suksese në aplikimin tuaj!

Klikoni për më tepër:
Shtyhet thirrja për aplikime për studentët në Šiauliai State University of Applied Sciences, në Lituani, në kuadër të programit Erasmus +, për semestrin e dytë të vitit akademik 2022-2023